iPhone 8 iPhone 8 PLus iPhone X

iPhone 8 Ne Zaman Çıkıyor? Söylentiler ve Sızıntılar

iPhone 8 Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Birçok Detay:

Evet, bu videoda Tiger Mobile ve OnLeaks tarafından hazırlanmış iPhone 8’in canlı görüntüleri var. Detaylı gözler bunu yakalar. Ekranın altında “Home” tuşu yer almıyor. iPhone 7S yazımda(buradan bakılabilir) bahsetmiş olduğum arka kısımda parmakizi okuyucuyu bu videodaki telefonda yer almıyor. Yazının ilerleyen kısımlarında detaylarına gireceğiz.

Apple’ın 10. yıldönümünde birçok iPhone tanıtımı yer alıyor.

Sızdırılan iPhone 8 görüntülerine göre, yepyeni bir tasarım ve özellikler bizi bekliyor. Apple’ın akıllı telefon kategorisinde ürettiiği şu ana kadarki en pahalı telefon ile karşılaşacağız.

Nedir? Apple iPhone’un 10. yıldönümü sürümü
iPhone 8 ne zaman çıkıyor? 12 Eylül 2017
iPhone 8 Fiyatı Ne Kadar Olacak? 1000 Dolar(900 Pound, 5000-7000 TL)

Güncel Bilgi(29 Ağustos 2017): Wall Street Journal’dan yapılan habere göre 12 Eylül 2017 tarihinde etkinlik düzenleniyor. Ve bu etkinlikte iPhone 8’in de tanıtımı yapılması bekleniyor.


Güncelleme(31 Ağustos 2017): O2(ABD Telekom Markası) onayına göre mağazalarında 22 Eylül 2017 tarihinde iPhone 8 satışa çıkıyor.

iPhone hayranlarının 3 yıldır dört gözle beklediği yeni bir tasarım görme hayali için geri sayım başladı diyebilirim. Değişimi görmeye hazır mısınız?

Tüm dünya iPhone 8 ismini kullanıyor. Fakat son dakika değişikliği ile iPhone Pro, iPhone X’i de isim olarak kullanması muhtemeldir çünkü iPhone’un 10. yıldönümünü kutlayacağız.

Dolayısı ile hangi söylentilerin doğru olduğunu ve şu ana kadarki büyük sızıntıları gözden geçirmeye ne dersiniz?

iPhone 8 Ne Zaman Çıkıyor?

Güncel Sızıntılar:
iPhone 8 tanıtım tarihi: 12 Eylül Salı için söylenti
iPhone 7S ve iPhone 7S Plus: 12 Eylül 2017 çıkış tarihi
iPhone 8 (tüm ekran): Çıkış Tarihi Ekim 2017’den kısa süre sonra

İnternetten ve sızıntılardan araştırdıklarıma göre iPhone 8’in tanıtım tarihi özel tarih olan 12 Eylül 2017 Salı günü olacak.

Apple, tanıtım tarihinden iki hafta öncesine kadar medyayı basın toplantısı için davet ediyor. Eğer bu doğru ise bugün davetiyelerin iletilmesi olası (San Francisco Saat:11:37 Öğleden Önce). Çünkü bu yazıyı yazarken Türkiye’de saat 21:38.

Apple, 2012’de iPhone 5’ten bu yana her yıl Eylül ayında yeni bir iPhone tanıttı. Ancak San Francisco Cupertino’da kurulu olan Apple bu tanıtım çok önemli değişikliğe gidebilir.

Beklentim hala 12 Eylül’de iPhone tanıtımının yapılmasından yana olsa da Apple CEO’su Tim Cook’un iPhone 7S’leri 1-2 hafta bekletip daha sonra satın alanlara gönderebilir. Apple Watch 3 LTE ve 4K Apple TV’nin de bu tanıtımda yer alması bekleniyor.

iPhone 8, daha önce rapor edilen tarihteki tanıtımından vazgeçerek daha ileri bir tarihte tanıtımı da yapabilir(Black Friday ve Cyber Monday’den önce). Bunun nedeni ise tabiki tasarımdaki-çerçevesiz ekran teknolojisi-ciddi değişiklik.

Ekim veya Kasım ayı gelecekte resmi tanıtım tarihleri olabilir. Ama Apple’ın 2017 3. çeyrekte kazanç kapısını sonuna kadar aralaması için bu aylara kadar bekletilmesi şu anlık bu olasılıkları düşürüyor. Zira 31 Eylül’e kadar tüm ürünlerin çıkması demek, bizim de cebimizde yepyeni bir cihazın olması demek.

Farklı kaynaktan edindiğim bilgiye göre iPhone 8’i, iPhone 7S ve iPhone 7S Plus ile aynı zamanda satışa çıkaramayacağı yönünde fakat Eylül ayı üç telefonun da tanıtıldığı bir ay olmasını bekliyorum.

iPhone 8 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Güncel Sızıntılar:

iPhone 7S ve iPhone 7S Plus aynı fiyata sahip olabilir
iPhone 8’i en az 100$ daha fazla hesaplayın

Apple, baştan sonra yepyeni bir akıllı telefon tasarladığından, iPhone 8 fiyatını duyunca şoka girebiliriz, eğer Amerika’daki lansmana katılıyorsanız, yanınızda fazla para götürmeniz yararlı olacaktır.

iPhone 7S’in fiyatı, iPhone 7 ile aynı olabilir: ABD’de 649 ABD doları, İngiltere’de 599 ABD doları. ABD’de neredeyse on yıldır fiyat değişmedi ve son zamanlarda İngiltere’de (geçen yıl) yükseldi.

Ayrıca iPhone 7 Plus’ın fiyatı 769$, 719 olması bekleniyor. iPhone 7S Plus fiyatının da değişmesi beklenmiyor.

Bunun yerine, Apple, OLED ekranı kullanarak süslü all-screen ekrana sahip iPhone 8 sürümünü tanıtabilir. Bu, satış faturalarında % 67’ye artışa geçirecektir ve bu bizim ödeyeceğimiz tutardır.

Mevcut söylentiler, bu modelin 1,100 $ (yaklaşık 845 £) kadar yüksek bir fiyatla başlayabileceğini öne sürüyor ancak fiyatın biraz daha düşük olmasını bekliyoruz ki alabilelim.

Samsung Galaxy S8 Plus’ın fiyatı ABD’de 825 dolar, İngiltere’de 779,99 pound, Bu bize Apple’ın düşüncelerinin ne olduğu konusunda bir fikir verir.

 

iPhone 8, Apple’ın 10. yıldönümünü kutlamak için akıllı telefonu (Photo Credit: KK Sneak Leaks)

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir