iPhone 8 iPhone 8 PLus iPhone Etkinlik iPhone X

iPhone 8, iPhone 8 PLUS ve iPhone X

Başlıkta belirttiğim gibi, bu etkinlikte iPhone 8, iPhone 8 PLUS ve iPhone X tanıtımı yapılacağı kesinleşti sayılır.

Görünüşe göre İrlanda’lı bir yazılımcı olan Steven 12 Eylül 2017 etkinliğinde tanıtılacak olan iPhone isimlerini çoktan buldu. iPhone X ismi, söylentileri doğruluyor. Daha önceki iPhone söylentileri yazımda 7S ve 8 olarak ikiye ayırmıştım. Artık 7S olanı iPhone 8 ve iPhone 8 PLUS olarak değerlendip, iPhone 8 yazımı da iPhone X olarak okumak daha iyi olacaktır. Çünkü Apple isim konusunda ters köşe yapmayı seviyor ve bu bizi daha da heyecanlandırıyor.

iPhone 7S ve iPhone 7S Plus ismi tarih olacağı kesinleşmiş gibi görünüyor. Bunun nedeni olarak yeni iPhone’larda OLED ekranın kullanılması iPhone 7’nin devamı iPhone 7S gibi algılanmasına sebep olacak. Ama OLED ekran kullanarak iPhone 7’den farklı bir ürün meydana geleceği için; 7S isminin bu sefer uygun olmayacağı düşünüyor olabilirler. Ancak tabiki ortada bir kural vs. yok. İstedikleri ismi kullanabilirler.

iPhone 8 PLUS’ın özellikleri ile iPhone X özellikleri hemen hemen aynı olması bizim tarafımızda oldukça ilginç karşılanacaktır. Belki de iki cihazı birbirinden ayıran tek şey OLED ekranlardır. Çünkü iPhone X’e olan talebin yeterince büyük olması için Apple’ın mücadelesinin büyük olduğu yönündeki söylentiler çok mantıklı olur.

İngiltere’den Fırat Bey’in bana göndermiş olduğu iPhoneX prototipleri:

12 Eylül 2017 Apple Etkinliğinde tanıtılacak olan iPhone prototipleri – Arka Taraf
12 Eylül 2017 Apple Etkinliğinde tanıtılacak olan iPhone prototipleri – Ön Taraf

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir