iPhone 7S iPhone 7S Plus

Apple iPhone 7S ve iPhone 7S PLUS: Söylentiler ve Sızıntılar

iPhone 7S ve iPhone 7S Plus

Apple’ın 4.7 inçlik yeni iPhone serisinin tanıtımına çok az bir zaman kaldı.

iPhone 7S sızıntıları aralıksız şekilde gelmeye devam ediyor. En son gelen bilgilere göre daha kalın bir iPhone olacağını ispatlar nitelikte. Aynı zamanda telefonun arka kısmının yeni cam tasarımını da görmüş olduk.

iPhone 7S serisinin çıkış süresine neredeyse 2 aydan az bir süre kaldı. Ben de bu sürede elime geçen bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Fiyat olarak aynı kalacağı tahmin ediliyor ve aynı fiyat ile yeni özelliklere sahip yeni bir iPhone sahibi olabiliriz.

iPhone 7S, iPhone 8’in fiyatı karşısında telefonunu güncellemeye çekinenler için uygun bir seçenek olması için düşünülüyor.

Eğer bunlar doğruysa Apple sizin de düşündüğünüz gibi(çoğu kimse iPhone 7S’ten bihaber) piyasaya 3 farklı telefon sürmeyi planlıyor: iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve süper-özel bir iPhone 8.

Peki ama yeni bir iPhone 7S, iPhone 7’ye göre hangi yönü üstün olacak?

Bu sorunun cevabı elbette boyutu değil. Hızı, kablosuz şarj özelliği ve yeni bir ekran bizi bekliyor.

İşte Sorular:

Yeni Cihaz Nedir? Bir sonraki iPhone
iPhone 7S Ne zaman çıkıyor? Muhtemelen Eylül’de
iPhone 7S Fiyatı Ne Kadar? iPhone 7 kadar

 

Yeniliklerden anında haberdar olmak için, e-posta listemize kayit olabilirsiniz:


Bana halilkoca.com üzerinden gelecek olan e-posta bildirimlerini kabul ediyorum.

iPhone 7S Çıkış Tarihi Ne Zaman?

iPhone 7S’in çıkış tarihi, bir veya iki hafta önceden duyurulur ve ben çıkış zamanı olarak Eylül ayının ortalarında olmasını bekliyorum(kaynak: söylentiler).

En çok merak edilen ise, iPhone 7S serisi(Plus da) mağazalara tek mi gelecek yoksa iPhone 8 ile birlikte mi gelecek?

Güncel Bilgi(29 Ağustos 2017): Wall Street Journal’dan yapılan habere göre 12 Eylül 2017 tarihinde etkinlik düzenleniyor. Ve bu etkinlikte iPhone 8’in de tanıtımı yapılması bekleniyor.

iPhone ürünleri mağazalara gelişi artık standartlaşmış olan Cuma günlerinde geliyor. Bu durumda Eylül ayında şu günler öne çıkar:

1 Eylül 2017, Cuma
8 Eylül 2017, Cuma
15 Eylül 2017, Cuma
22 Eylül 2017, Cuma
29 Eylül 2017, Cuma

Üstte de belirttiğim gibi iPhone 7S ve iPHone 7S Plus tanıtım tarihi Eylül ayının ortalarına doğru olması daha muhtemel.

iPhone 7S Ekranı

En Yeni Sızıntılar:

  • Daha keskin, OLED Ekranı
  • Yeni Ölçülü Boyut
  • Geliştirilmiş 3D Ekran

Bundan 5-6 ay öncesinde çok yakın bir arkadaşım Ahmet Akdel’den aldığım bilgiye göre “iPhone ekranları artık OLED ekran olacak” demişti. Peki “neden OLED?” diye sorduğumu hatırlıyorum. O da daha fazla şarj süresi için iPhone bunu gerekli görüyor demişti.

Geldiğimiz bu son dilimde arkadaşımın sözünü doğrular gelişmeler yaşanmakta. Sharp başkanı iPhone 7S’in OLED ekrana sahip olacağını söyledi ve ekledi: “iPhone ekranlarına uyarlanması için uzun bir yol var”. Bu da bize iPhone 7S ekranlarının kesin OLED olamayabileceği ihtimalini de gösteriyor.

Bir diğer yenilik ise, Apple’ın rakiplerine göre geride kaldığı daha net ekranlar konusu. 1440×2560’tan daha fazla ekran çözünürlüğü gelebilir.

Son olarak telefonun boyutu değişebilir veya yeni boyutta bir telefon daha gelebilir. 5 inç ve 5.8 inçlik modelleri görebiliriz.

Ve görsel değişikliklerden öte, diğer bir kaynağa göre, Apple 3D daha gelişmiş ve hassas hale getirme ihtimalleri de var.

iPad Pro 9.7’de yer alan çevrenizdeki ortam ışığına bağlı olarak ekran renklerinin ayarlanmasını sağlayan True Zone teknolojisine de sahip olabilir.

iPhone 7S Tasarımı:

Güncel Sızıntılar:

  • Kavisli Arka Cam
  • Arka Parmakizi Okuyucu

iPhone 7 çıkmadan önceki sızıntılara göre telefon arka kısmı metal gövde yerine kavisli bir cam olması muhtemeldi. Fakat bu olmadı. Ama iPhone 7S için bu söylentiler artık gerçekleşiyor olacak.

Ne varki, eğer bu değişiklik meydana gelmezse hiçbir iPhone 7S modellerinde de değişmeyecektir. Yani bildiğiniz tasarımda bir iPhone satın almış olacaksınız.

Ancak, sızdırılmış görüntülere göre, iPhone 7S Plus’ta arkada metal gövde yerine kavisli bir cam var. Eğer bu gerçekleşirse, iPhone 7S’te de aynısı olacaktır.

Son söylentilere göre Eylül’deki tanıtımda bir iPhone 7S, bir 7S Plus ve bir 7S Pro olacak, aslına bakarsanız bir de iPhone 8 olsa tadından yenmez.

Yeni telefonların görünüşte edge-to-edge(uçtan uca) ekranlara sahip olacak ve aslında telefon ekran boyutu ve telefonun boyutu aynı durumda iken bu olacak. Tıpkı Samsung’un Galaxy S8 ile yapmaya çalıştığı kocaman ekranlar gibi. Aşağıdaki resimde boyutu görebilirsiniz:

Ve bir başka söylentiye göre, yine Galaxy S8’de olduğu gibi, Apple’ın da parmakizi okuyucusunu, telefonun arka kısmına yerleştirmiş olması ihtimali var.

Credit: Baidu

Not: Üstteki resim daha yeni sızdırıldı. Ve hangi iPhone modelinde olduğu belli değil. Cam gövde ihtimali iPhone 8 Premium için hazırlanacağı yönünde tahminim. iPhone 7S’in lansmanında iPhone’un 10. yıldönümü kutlanacağından önemli değişiklikler bekliyorum ben de.

Yeni iPhone’lar ile ilgili yeni sızıntılar bulursanız yoruma eklemeyi unutmayın. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir